Biała szałwia, oczyści Wasze domy…

Szałwia jest rośliną występującą w Kalifornii oraz Meksyku. Jest rozgałęzionym krzewem, o jasnych liściach, mających srebrno-białe włoski. Pocierając je, liście uwalniają swój aromat.  Szałwia ma mnóstwo właściwości zdrowotnych, stosuje się ją również w ezoteryce, w celach oczyszczenia na tle duchowym. Właśnie temu się dziś przyjrzymy. Spójrzcie, jak zmienić aurę i usunąć negatywną energię w Waszym domu.

Lecznicza szałwia

Biała szałwia zajmuje znaczące miejsce w medycynie naturalnej. Zwolennicy tejże dziedziny, mogą skosztować miód powstały z nektaru tej rośliny. Pomaga on w walce z przeziębieniem, łagodząc jego objawy, zwalcza infekcje zatok i uśmierza ból towarzyszący podczas menstruacji. Herbata zaparzona na bazie szałwii, udrożnia zatkane od śluzu płuca i zatoki, pozwalając na swobodne oddychanie. Szczególnie potrzebna będzie w okresie jesienno-zimowym, kiedy liczba zachorowań na przeziębienie czy grypę znacząco wzrasta.

Właściwości duchowe

W mitologii greckiej uważana była za symbol długiego życia i zdrowia. Obecnie również dużo ludzi pokłada w niej nadzieję. Stosuje się ją w celach oczyszczenia ze złych mocy, nieprzyjemnej atmosfery, zmiany panującej w domu energii, która niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie.  Co ciekawe, szałwię można traktować jako wyznacznik poziomu stężenia złej energii, kiedy w danym miejscu jest jej za dużo, szałwia daje znak gasnąc.

Oczyśćmy nasze domy

Na wstępie należy zauważyć, że przed rytuałem musimy być przygotowani psychicznie. Nie możemy być roszczeniowi, naszym głównym celem ma być po prostu oczyszczenie panującej w domu niekorzystnej atmosfery, odpędzenie złych mocy. Oczyszczanie najlepiej wykonywać w soboty, będąc samemu w domu, kiedy czujemy, że coś jest nie tak i towarzyszy nam niepokój.

  • Po zamknięciu drzwi wejściowych i okien, zapalamy białą szałwię. Rozprowadzamy dym w każdym pomieszczeniu, przechadzając się po nim 7 razy, szczególnie skupiamy się na okolicach okien, drzwi. Możemy również wykonywać znak krzyża z dymu na konkretnych obiektach lub ścianach, obchodząc cały dom. 
  • Po zakończeniu rytuały, naczynie, w którym paliła się szałwia, umieszczamy w centralnym miejscu, pozwalamy się jej do końca wypalić.  Otwieramy zarówno drzwi wejściowe jaki i okna, tak aby cała zła energia mogła się z Naszego domu ulotnić.  Wskazane jest abyśmy wzięli kąpiel i oczyścili się.

Rytuał oczyści Wasze mieszkanie, odmieni atmosferę, doda Wam nowej niczym niezmąconej energii do działania.  Będzie w stanie lepiej skupiać się na swoich sprawach, korzystna energia dobrze wpłynie na Wasz nastrój. Teraz to Wy będziecie rządzić.

Czas na aurę

Dymem z szałwii możemy oczyścić również nas samych. Chodzi tutaj o naszą aurę, przed całym rytuałem musimy wziąć kąpiel. Należy wetrzeć w ciało sól, po kilku chwilach zmyć ją dokładnie wodą. Zapalamy naczyniu szałwię i okrężnymi, lewoskrętnymi ruchami, okadzamy się od dołu górę, na boki, z przodu i z tyłu. Podczas tego rytuały również powinna towarzyszyć Nam intencja, jakiś cel. Możemy skupić się na konkretnych częściach lub na całym ciele.

Warto pamiętać, że jeżeli szałwia pali się bez zakłóceń, to Nasz cel jest urzeczywistniany. Natomiast jeżeli dym jest słaby, gasnący, oznacza to, że jeszcze nie jesteśmy na coś gotowi i musimy się do tego lepiej przygotować.

Zapach palącej się szałwii, stwarza niezwykle mistyczną atmosferę. Ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Uspokaja i koi nerwy oraz wszelkie stany niepokoju. Ważne jest, aby przeprowadzać rytuał co jakiś czas, tak aby spokój i równowaga zagościła w naszych domach na dłużej.

Autor tekstu: Angelika Gołębiowska

Zdjęcia: PixaBay.com