Jak znaleźć najtańsze wakacje w Internecie?

Kiedy życie studenckie daje w kość lub pensja jest najłagodniej mówiąc niska, musimy szukać oszczędności na różnych polach. Wakacje to okres wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi, pięknej słonecznej pogody, którą trzeba wykorzystać. Nie rezygnuj ze swoich planów.  Nawet jeśli nie masz odłożonych pieniędzy na letnie podróże, jest kilka sposobów na znalezienie mało kosztownych wakacji. Właśnie dziś je Wam przedstawiamy.

Last Minute

Jesteś typem człowieka, który wszystko zostawia na ostatnią chwilę?  Wakacje last minute będę dla Ciebie idealne.  W takich ofertach czas na decyzję jest bardzo krótki, a o podróży dowiadujemy się na kilka dni przed wyjazdem. Rekompensacją za to jest obniżenie cen, na które warto się skusić, ponieważ tanie wakacje przyciągają bardzo dużo osób i może się zdarzyć, że po krótkim upływie czasu danej oferty już nie ma. Kolejną kwestią są prawa konsumenta oferty last minute.  Pamiętajmy, że nie różnią się one od praw osób z innych wycieczek, inne są jedynie ceny.

Im nas więcej, tym lepiej

Nie chodzi tu tylko o dobrą zabawę, która w większym gronie osób jest gwarantowana. Wybór pokoju dla kilku osób, daje możliwość nocowania razem, a co za tym idzie podziału kwoty za lokum. Im więcej osób jest w pokoju, tym mniej płaci każda pojedyncza osoba za swój pobyt. Niektóre atrakcje turystyczne, również są przychylne dla większej grupy osób, dając zniżki na swoje produkty. 

Wybór terminu

W okresach długich weekendów, wakacji ceny znacznie wzrastają. Dodatkowo, coraz mniej hoteli posiada wolne pokoje. Najczęściej pozostają kwatery, które mogą okazać się totalną klapą.  Bardzo ważne jest dokonanie rezerwacji w odpowiednim terminie, kiedy ceny za pobyt są niższe. Takie okresy to: druga połowa maja i pierwsza połowa czerwca, wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, więc urlopowiczów jest nieco mniej. Natomiast egzotycznych podróży dostępnych w stosunkowo niskich cenach, należy szukać zaraz po Nowym Roku, kiedy w Polsce jest mroźnie, a wielu osób po świętach po prostu nie stać na dodatkowe koszty.

Co powiecie na kemping?

Otoczeni naturą, pięknymi krajobrazami, oddychający świeżym niczym niezmąconym powietrzem.  Camping jest świetnym pomysłem na wypad w wakacje. Wybierzcie odpowiednie miejsce, dojedźcie tam autobusem, autostopem lub rowerem i cieszcie się chwilami spędzonymi ze swoją paczką.  Jedynym kosztem może okazać się tu dojazd i zakup namiotu.  Jednak, jeżeli chcecie przeżyć prawdziwą przygodę, nie traćcie czasu i korzystajcie z uroków lata. Cały wypad uatrakcyjnić możecie poprzez rozpalenie ogniska, śpiewanie i kąpiele w jeziorach. Pamiętajcie jednak, że wszystko trzeba robić z umiarem i ostrożnością.

First minute

Skoro jest last minute to musi też być first minute. Jest to nic innego jak sprzedaż podróży na długi okres czasu przed datą jej rozpoczęcia. Pojawiają się one zaraz po zakończeniu wakacji, czyli we wrześniu lub październiku. Mamy zagwarantowane już jesienią lub zimą, że latem udamy się na wymarzone wakacje w o wiele niższej cenie, ale o takim samym komforcie jak inni. Sposób ten zapewni nam spokój, uchroni przez nerwami związanymi z kłopotami ze znalezieniem podróży w okresie typowo wakacyjnym.

Oszczędzanie totalne – działka

Jeżeli naprawdę nie stać Was na podróż w danym roku, nic straconego pod warunkiem, że macie działkę poza miastem. Co prawda nie są to Hawaje czy Seszele, ale nikt nie powiedział, że musi być nudno. Zabierzcie znajomych, sympatię i spędzajcie czas tak jak najbardziej lubicie.  Rozłąka z domem, otoczeniem i sąsiadami na pewno dobrze Wam zrobi, może nawet zatęsknicie za codzienną rutyną. Na działce można robić imprezy, być nieco głośniej pod warunkiem, że nie macie zbyt blisko sąsiadów bądź im to nie przeszkadza. Opcja jest bezpieczna, nie ponoście praktycznie żadnych kosztów, a przy tym świetnie się bawicie i wypoczywacie od szarej rzeczywistości.

Autor tekstu: Angelika Gołębiowska

Zdjęcia: Pixabay.com