O co powinniśmy codziennie zadbać?

Ahoj Gosposie & Gospodarze! 🙂

 

W dzisiejszym artykule coś, co dotyczy po prostu każdego z Nas, a jest tym: codzienna pielęgnacja SIEBIE. 😉 Stawiając więc pytanie: “o co powinniśmy codziennie zadbać (w pierwszej kolejności)?” – jednocześnie postaramy się sprostać w konstrukcji tej jak najbardziej zwięzłej i satysfakcjonującej Was odpowiedzi…

Punkt 1.) Buzia – to JA

Czy wiesz, że Twoja twarz przedstawia w dużej mierze Twoją osobowość, indywidualność, niepowtarzalność, historię oraz Ducha? W buzi zapisane jest wiele, dlatego warto jest o nią zadbać. Wychodząc od gładkiej skóry (właściwe nawilżanie latem i natłuszczanie zimą), a kończąc na zadbanych wargach (smaruj je miodem dla gładkości). Czy Twój nos ma wągry? Czas je wycisnąć! Czoło ma pryszcze? Poradź się farmaceuty lub dermatologa o krem. Doły pod oczami? Używaj plastrów ogórka!

Punkt 2.) Fryzura zmienia człowieka

Tajemnicą poliszynela jest chyba fakt, iż Twoja fryzura, nadaje Ci nie tylko wygląd, ale także konkretny charakter. Zadbaj o swoje włosy. Stosuj szampon przeciwłupieżowy, a na przetłuszczone włosy stosuj sok z cytryny wraz z żółtkiem oraz witaminą E. A może są zbyt rzatkie i “rwą się” w palcach? Użyj olejka arganowego! Dobieraj fryzurę do kształtu Twojej buzi. Nie każda Ci będzie pasowała, więc znajdź swój ideał fryzury, a następnie zastosuj go do siebie… Układaj włosy w różny sposób, zgodnie z humorem i samą/samym sobą!

Punkt 3.) Codzienna higiena rąk i twarzy

Babcia, ciocia, mama – która bardziej marudziłą za Twoich dziecięcych lat i zmuszała Cie do mycia rąk? 😉 Tymczasem wszystko, czego dotykasz swoimi dłońmy zostawia na nich setki tysięcy bakterii, które z nieprawdopodbną prędkością się rozmnażają! Myj ręcę i wycieraj je potem do sucha. Nie dotykaj jedzenia i swojej twarzy przed umyciem rąk! Nabądź chusteczki spirytusowe / antybakteryjne. Po skorzystaniu z komunikacji miejskiej użyj ich i wytrzyj ręce do sucha zwykłymi chusteczkami. To się opłaci nie tylko Twojej cerze, ale również ogólnemu zdrowiu…

Punkt 4.) Paznokcie u dłoń i stóp

Czekając na stresującą rozmowę / spotkanie, nagle zauważasz, że są zbyt długie lub brudne? Codzienna wieczorna (po kąpielowa) kontrola paznokci u rąk i stóp sprawi, że Twoje paznokcie zawsze będą czyste i w odpowiedniej długości. Wyrównuj je. Używaj pilniczków, kremu do rąk i stóp. Nawilżaj dłonie. Stopy gładź pumeksem w wannie z mlekiem, miodem i solą (słynna kąpiel Kleopatry), możesz też użyć sody oczyszczonej z mlekiem i owsem w celu zwilżenia naskórka.

Punkt 5.) Makijaż & demakijaż

Najpierw woda i mydło, a później farba. To taka prosta zasada, którą powinna stosować każda osoba, związana z kosmetykami koloryzującymi do twarzy. Makijaż nakładaj zawsze na czystą twarz. Demakijać rób nie tylko mleczkiem. Na końcu zmyj go zwykłą wodą, mydłem i znowu wodą, a następnie wytrzyj swoją zmęczoną farbami twarz do sucha! Rób często maseczki naturalne w domu. Np. maseczke mleczną lub z awokado. Dostosowuj kosmetyki do swojej cery. Na pewno Twoja skóra odwdzięczy się za te pielęgnację zdrowym i pięknym wyglądem.

 

Czas zadbać o siebie… Zacznij już dziś!

Redakcja Naczelna Portalu